๏ฟฝ๏ฟฝ็บบ๏ฟฝ๏ฟฝ๏ฟฝสน๏ฟฝ๏ฟฝ๏ฟฝ๏ฟฝ๏ฟฝ๏ฟฝาปืน
เมษายน 18, 2024, 01:50:03 PM *

เข้าสู่ระบบด้วยชื่อผู้ใช้ รหัสผ่าน และระยะเวลาในเซสชั่น
ข่าว: เวบบอร์ดอวป.ยินดีต้อนรับสุภาพชนทุกท่าน กรุณาใช้คำสุภาพด้วยครับ

หน้าแรก   ช่วยเหลือ ค้นหา ปฏิทิน เข้าสู่ระบบ สมัครสมาชิก  
หน้า: 1 ... 36 37 38 [39] 40 41 42 ... 47
  พิมพ์  
ผู้เขียน หัวข้อ: เชิญชวนสมาชิกมาสนทนาธรรมกันนะครับ (บทแผ่เมตตาให้กับงาน)  (อ่าน 155420 ครั้ง)
ANDAMAN_101
คนอีสานล้าน% โตจริงบ่อิงแอบ แต่แอบอิงสาวๆ
Hero Member

คะแนน 719

Hello World

« ตอบ #570 เมื่อ: สิงหาคม 21, 2010, 04:19:42 PM »

โอ๊ย  บ่เอาดอก เรื่องสวดมนต์นี่สวดบ่เป็นจักศาสนา แล้วกะบ่เคยสวดจักเทื่อ

ปืนไม่ใช่หมามันไม่รู้จักเจ้าของ อยู่ในมือใครคนนั้นเป็นเจ้าของ เราเป็นเจ้าของเมื่อปืนอยู่ติดตัวเรา

เฮ็ดจังใด๋น้อสิเห็นน้ำท่วมโลก
ฅนบ้านนอก
นำแหน่พ่ออ่าว
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 401

หากินซามฮ้อดมื้อตาย

« ตอบ #571 เมื่อ: สิงหาคม 21, 2010, 09:32:42 PM »

คั่นจารย์อันบ่มักสวดมนต์กะนั่งสมาธิซั่นตั๊วครับ
                  นั่งสมาธิอานี่สงส์เพิ่นวาซืเฮ็ดให้สลาดเทิ่งซาดนี่และซาดหน้า
                 สุขภาพกับจิตใจกะแข็งแฮงสมาธิมั่นคงยิงปืนมันกะสิแม่นปานจับใส่ ไหว้

แนวนาม เขียดอีโม่นาหน้าต่ำ มันบ่สมส่ำเซื้อเครือเจ่าซาติหงส์ ดอกตี๋
ANDAMAN_101
คนอีสานล้าน% โตจริงบ่อิงแอบ แต่แอบอิงสาวๆ
Hero Member

คะแนน 719

Hello World

« ตอบ #572 เมื่อ: สิงหาคม 22, 2010, 08:50:19 PM »

บ่นั่งดอก ย่านนั่งหลับ

ปืนไม่ใช่หมามันไม่รู้จักเจ้าของ อยู่ในมือใครคนนั้นเป็นเจ้าของ เราเป็นเจ้าของเมื่อปืนอยู่ติดตัวเรา

ฅนบ้านนอก
นำแหน่พ่ออ่าว
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 401

หากินซามฮ้อดมื้อตาย

« ตอบ #573 เมื่อ: สิงหาคม 23, 2010, 12:02:14 AM »

บ่นั่งดอก ย่านนั่งหลับ
      นั่นล่ะครับจารย์อันเขาเอิ้นวา....ถึงขั้นเทพแล้วครับจิตปล่อยว่างแบบเต็มพิกัด ขำก๊าก

แนวนาม เขียดอีโม่นาหน้าต่ำ มันบ่สมส่ำเซื้อเครือเจ่าซาติหงส์ ดอกตี๋
wut_highways
สถานการณ์สร้างวีรบุรุษ
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 797

« ตอบ #574 เมื่อ: สิงหาคม 23, 2010, 09:46:40 AM »

ไหว้มื้อวานไปวัดป่าบ้านตาด อุดรธานี  หลวงตามหาบัวเพิ่นเทศน์สอนเกี่ยวกับ อึ่งอ่าง กับงัว ครับ เพิ่นว่าอย่าเฮ็ดโตคืออึ่งบ่ฮู้จักประมาณโตเจ้าของ ทั้งในเรื่องการอวดรู้ อวดฉลาด และการรู้จักประหยัด  ไหว้

ANDAMAN_101
Hero Member

คะแนน 719

Hello World

« ตอบ #575 เมื่อ: สิงหาคม 23, 2010, 12:15:03 PM »

ไหว้มื้อวานไปวัดป่าบ้านตาด อุดรธานี  หลวงตามหาบัวเพิ่นเทศน์สอนเกี่ยวกับ อึ่งอ่าง กับงัว ครับ เพิ่นว่าอย่าเฮ็ดโตคืออึ่งบ่ฮู้จักประมาณโตเจ้าของ ทั้งในเรื่องการอวดรู้ อวดฉลาด และการรู้จักประหยัด  ไหว้

แต่ละวัด บ่ฮุ้จักประหยัด บ่ฮู้จักพอประมาณ สร้างนั่นสร้างนี่ใหญ่โต หลายปีกะบ่แล้ว ยากนำญาติโยมต้องจัดผ้าป่า สร้างเสร็จแล้วบ่มีพระมีเณณจำวัดกะมี

somsakbck
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 977

เรามาเยือนโลกใบนี้แค่เพียงชั่วคราว...แล้วก็จะจากไป

« ตอบ #576 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2010, 11:50:03 AM »

อย่าจ่ม อย่าจ่ม.....เขาสิว่าเถ่าแล้วเว้ายาก.........สำหรับพระนั้น...กุฏิหลังเดียวกะขี้คร้านกวาดพอตายแล้ว...บ่เอาหลังใหญ่ดอก..........เฮ็ดวัดใหญ่ๆนั้นเขาบ่ได้เฮ็ดให้พระอยู่เด้หล่ะ....เขาเฮ็ดให้โยมได้อยู่ เวลาไปวัดตั้ว.....(รถจอดเต็มวัดพุ้นแหล่ว)

โลกมีทรัพยากรให้ทุกคนใช้ในการดำรงชีวิตได้อย่างเพียงพอ...แต่ไม่เพียงพอสำหรับคนโลภเพียงคนเดียว : มหาตะมะ คานธี
พ่อบักเขตต์...รักในหลวง
Hero Member

คะแนน 92

« ตอบ #577 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2010, 02:49:19 PM »

พระนั่งสูอยา บุ๋ยๆๆ ทำวัดเซ้า  กะบ่ไป   ทำวัดเย็นกะบ่ไป   จำวัด มักขนาด   สายไปเรียนอยากเป็นเจ้า อาละวาด   บ่ายมาจำวัด ....บ่ได้เว้าพื้นพระ เด้อ ครับ   เว้าตามที่เห็น...

ฮักลูกฮักเมีย.....เหลือใจกิ๊ก ผู้อื่น..........

Uploaded with ImageShack.us
ANDAMAN_101
Hero Member

คะแนน 719

Hello World

« ตอบ #578 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2010, 02:55:11 PM »

อยากเป็นเจ้าอาวาส เจ้าคณะ ต้องเรียนจบ ป.ตรี มหาจุฬาฯ มหามกุฏฯ เด้อ หรือคะซั่นกบวชเณรสอบได้เปรียญ 9  ซุมื้อนี้บวชตามหมู่บ้านบ่มีทางได้เป็นง่ายๆดอก

อนัตตา
หนักแค่ไหนก็ไม่ทุกข์ สุขเพียงใดก็ไม่พลั้ง
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 1616

เมื่อเจ้ายืนอยู่บนยอดภูผา อย่าลืมว่าเจ้ามาจากที่ใด

« ตอบ #579 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2010, 02:58:21 PM »

Re: เชิญชวนสมาชิกมาสนทนาธรรมกันนะครับ (หน้า 35 )
« ตอบ #577 เมื่อ: วันนี้ เวลา 02:49:19 PM

เบิ่งแน่ ๆ สนทนาธรรม บ่แมนเว่าพื่นพระเณร                            แต่กะแมนอิหลีละเนาะ คิก คิก

ANDAMAN_101
Hero Member

คะแนน 719

Hello World

« ตอบ #580 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2010, 03:07:47 PM »

บ่เคยบวช เลยเว้าเรื่องธรรมะบ่เป็น

Hero Member

คะแนน 92

« ตอบ #581 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2010, 03:23:57 PM »

นี่กะสนทนาธรรมครับ   อย่างน้อย   ผู้ บวชต้องเป็นแบบ เป็น ตัวอย่างที่ดี  แก่  ญาติโยม อิอิ

ฮักลูกฮักเมีย.....เหลือใจกิ๊ก ผู้อื่น..........

ANDAMAN_101
Hero Member

คะแนน 719

Hello World

« ตอบ #582 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2010, 03:38:16 PM »

แมนคับ  เบิ่งๆ กะคึดว่าดตเจ้าของนี่ คิดปฏิบัติดีกั่วพระยุเด้อ    เฮ็ดผิดศีล กะบ่เป็นหยัง เพราะว่าบ่ได้ถือศีลคือพระ  55555

พระหลายๆรูป บวชซื่อๆดอก กิเลสหลายกั่วโยมอีก   หลายๆรูป เป็นพระแท้ๆ ไปนับถือผี ไปสักยันต์กับโยมที่ตั้งดตเป็น อาจารย์ขมังเวทย์

Hero Member

คะแนน 92

« ตอบ #583 เมื่อ: สิงหาคม 26, 2010, 02:14:37 PM »

แมนคับ  เบิ่งๆ กะคึดว่าดตเจ้าของนี่ คิดปฏิบัติดีกั่วพระยุเด้อ    เฮ็ดผิดศีล กะบ่เป็นหยัง เพราะว่าบ่ได้ถือศีลคือพระ  55555

พระหลายๆรูป บวชซื่อๆดอก กิเลสหลายกั่วโยมอีก   หลายๆรูป เป็นพระแท้ๆ ไปนับถือผี ไปสักยันต์กับโยมที่ตั้งดตเป็น อาจารย์ขมังเวทย์

แบบนี่แหละครับ ตัวอย่างของ  ควาทมขยันครับ  เฮ็ดได้หลายแนว เฮ็ดบ่ได้แต่กิจของ สงฆ์   ขนาดเข้าพรรษา  ลำบากโยมต้องมา งดเหล้าแทนอีก ยิ้มีเลศนัย ยิ้มีเลศนัย

somsakbck
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 977

เรามาเยือนโลกใบนี้แค่เพียงชั่วคราว...แล้วก็จะจากไป

« ตอบ #584 เมื่อ: สิงหาคม 30, 2010, 08:52:35 AM »

Re: เชิญชวนสมาชิกมาสนทนาธรรมกันนะครับ (หน้า 35 )
« ตอบ #577 เมื่อ: วันนี้ เวลา 02:49:19 PM

เบิ่งแน่ ๆ สนทนาธรรม บ่แมนเว่าพื่นพระเณร                           

แม่นตายมันความนั่นหล่ะท่าน.....ให้มาเว้าเรื่องธรรมะ...ผัดพากันเว้าพื้นพระแซวๆอยู่......โดยเฉพาะครูอันนั่นหล่ะคักกว่าหมู่........................(ฮา)

โลกมีทรัพยากรให้ทุกคนใช้ในการดำรงชีวิตได้อย่างเพียงพอ...แต่ไม่เพียงพอสำหรับคนโลภเพียงคนเดียว : มหาตะมะ คานธี
หน้า: 1 ... 36 37 38 [39] 40 41 42 ... 47
  พิมพ์