๏ฟฝ๏ฟฝ็บบ๏ฟฝ๏ฟฝ๏ฟฝสน๏ฟฝ๏ฟฝ๏ฟฝ๏ฟฝ๏ฟฝ๏ฟฝาปืน
มีนาคม 29, 2024, 08:47:24 PM *

เข้าสู่ระบบด้วยชื่อผู้ใช้ รหัสผ่าน และระยะเวลาในเซสชั่น
ข่าว: อวป. มีจำหน่ายที่ สนามยิงปืนราชนาวี/สนามยิงปืนบางบัวทอง/สนามยิงปืนศรภ./
/สนามยิงปืนทอ./
สิงห์ทองไฟร์อาร์ม

หน้าแรก   ช่วยเหลือ ค้นหา ปฏิทิน เข้าสู่ระบบ สมัครสมาชิก  
หน้า: 1 ... 69 70 71 [72] 73 74 75 ... 127
  พิมพ์  
ผู้เขียน หัวข้อ: ข่าวสารปี้น้องจาวพะเยา-เจียงฮาย  (อ่าน 266173 ครั้ง)
2..U
Hero Member

คะแนน 2094

« ตอบ #1065 เมื่อ: เมษายน 07, 2011, 09:33:36 PM »

อ้ายก๋องฯตึ้งเฮียนเก่งแต้ละ.....ได้ตึ้ง 0 ได้ตึ้ง ร.  .....น้องยูยังบะเกยได้สักเตื่อ....นับถือครับ...นับถือ.....  เยี่ยม

มี มส. กับ มผ. ตวยเจ้าอ้ายยู   แต่อ้ายก๋องเปิ้นบอกบ่ครบบ่ดาย  ยิ้มีเลศนัย

จัดหื้อขางศรีรำลึกอดีตสมัยเป๋นสาวหน้อย....  Grin

ติด ร.วิชาลืม V.2

The best way to predict the future is to invent it.
เขรางค์-รักในหลวง
.........สะบายดี.........
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 801

« ตอบ #1066 เมื่อ: เมษายน 07, 2011, 09:45:02 PM »

ต้องหื้ออ้ายก๋องปู้นก่า  งอน

ของเจ้าต้อง 3.95 เต้านั้น  Cheesy

3.95 ส่วน 100  หัวเราะร่าน้ำตาริน หัวเราะร่าน้ำตาริน หัวเราะร่าน้ำตาริน

...ไม้ใหญ่จะยืนต้านแรงช้างสารอยู่ได้   ก็ด้วยรากแข็งแรงที่หยั่งลึกลงในดิน...
น้ำปู
Hero Member

คะแนน 273

« ตอบ #1067 เมื่อ: เมษายน 07, 2011, 10:21:38 PM »

สุดยอดครับ ผมบ่อได้ยินเพลงนี้มากว่า 30 ปี๋แล้วครับ ง่อมหาบ้านขนาด มาทำงานอยู่ต่างจังหวัดได้ยินเพลง
บ้านเฮาเมื่อได ไขปิ๊กบ้านบ่าดิดบ่าเดี่ยว (ผมคนนางแลครับมาทำงานตี้เมืองน่านครับ)

บ้านใกล้กั๋นครับ ผมอยู่บ้านดู่  คิก คิก  ตะก่อนปั่นรถถีบไปโฮงเฮียนตึงวัน เฮียนตี่เม็งรายครับ  Grin

ติด 0 ติด ร  ก่อเปิงละ อ้ายก๋อง มอกบ้านดู่ ไปเม็งราย  เตวไปยังใด้ งอน ขี่รถถีบอย่างใด ตึงวัน บู่
W.WUTTHI
บุคคลทั่วไป
« ตอบ #1068 เมื่อ: เมษายน 08, 2011, 08:27:22 AM »

สุดยอดครับ ผมบ่อได้ยินเพลงนี้มากว่า 30 ปี๋แล้วครับ ง่อมหาบ้านขนาด มาทำงานอยู่ต่างจังหวัดได้ยินเพลง
บ้านเฮาเมื่อได ไขปิ๊กบ้านบ่าดิดบ่าเดี่ยว (ผมคนนางแลครับมาทำงานตี้เมืองน่านครับ)

บ้านใกล้กั๋นครับ ผมอยู่บ้านดู่  คิก คิก  ตะก่อนปั่นรถถีบไปโฮงเฮียนตึงวัน เฮียนตี่เม็งรายครับ  Grin

ติด 0 ติด ร  ก่อเปิงละ อ้ายก๋อง มอกบ้านดู่ ไปเม็งราย  เตวไปยังใด้ งอน ขี่รถถีบอย่างใด ตึงวัน บู่

คิก คิก เปิ้นเอาไปเป๋นหลักฐาน..............รถถีบจอดอยู่ตี้โฮงเฮียน ตั๋วไปอยู่ตี้น้ำกกปู้นนนนนนนนนนนนนนนน......ป้อแม่ไปยื้อตี้โฮงเฮียน หันรถถีบก่อนึกว่าลูกก๋องเฮานี้ตั้งใจ๋เฮียนแต้ ๆ เน๊าะ....................ฮ่า ๆ  คิก คิก ขำก๊าก ขำก๊าก ขำก๊าก
anek nan1
Sr. Member

คะแนน 14

« ตอบ #1069 เมื่อ: เมษายน 08, 2011, 11:04:35 AM »

ไหว้  ผมอยู่ห้องหกครับ เฮียนเก่งล้ำไป  หัวเราะร่าน้ำตาริน  บะได้อยู่บ้านก่อเมินขนาดครับ  ใผ๋ เป๋นใผ๋ ผ่องบะฮู้ครับ เพื่อน ๆ หายกั๋นหมด  อ๋อย  ผมแต๊ บะแน่ใจ๋ว่ารุ่นใหน แต่จ๋ำได้อยู่ ว่าถ้าติดศูนย์ หรือ  ร  เมื่อใด ได้ไปขุดหลุม กว้างเมตร ลึกเมตร ปลูกเก๊าไม้  หัวเราะร่าน้ำตาริน

ถ้าห้องหก น่าจะเป็นรุ่นหลังครับเพราะรุ่น1 มี4ห้องครับ ผมบ่ได้ขุดหลุมปลุกเก๊าไม้ แต่ขุ๊ดหลุมปล๋าครับ ตี่หันตึงวันนะ ของผมเกือบกึ่งครับ ขำก๊าก ขำก๊าก

ขออนุญาติครับ   กร๊ากกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกกก
ของผมตี้ขุ๊ดหลุมปล๋า บ่ใจ้ย้อนติด 0 ติด ร เน้อ ตี่โดนขุดก็เพราะไปโฮงเฮียนขวาย ขวาย1วันขุ๊ด1คิว ขุ๊ดเกือบตึงวัน
เมาก่านั่งผ่อสาวเลยโดนเหียเกือบกู่วัน
anek nan1
Sr. Member

คะแนน 14

« ตอบ #1070 เมื่อ: เมษายน 08, 2011, 11:14:08 AM »

ตกใจ สามสิบปี๋มาแล้ว   น่ะก่ะถึงว่าเซาะเต้าใดก่อบ่ปะ
น่าจะประมาณนั้นละครับเพลงนี้ดังพร้อมๆกับหรือหลังซักน้อยกับเพลงสาวป่าบง,เพลงดอยตุง,เพลงสี่แยกหอนาฬิก๋าของวงแม่คำครับ สมัยนั้นวงแม่คำดังขนาด
anek nan1
Sr. Member

คะแนน 14

« ตอบ #1071 เมื่อ: เมษายน 08, 2011, 11:25:03 AM »

บ้านใกล้กั๋นครับ ผมอยู่บ้านดู่  คิก คิก  ตะก่อนปั่นรถถีบไปโฮงเฮียนตึงวัน เฮียนตี่เม็งรายครับ  Grin

ติด 0 ติด ร  ก่อเปิงละ อ้ายก๋อง มอกบ้านดู่ ไปเม็งราย  เตวไปยังใด้ งอน ขี่รถถีบอย่างใด ตึงวัน บู่

คิก คิก เปิ้นเอาไปเป๋นหลักฐาน..............รถถีบจอดอยู่ตี้โฮงเฮียน ตั๋วไปอยู่ตี้น้ำกกปู้นนนนนนนนนนนนนนนน......ป้อแม่ไปยื้อตี้โฮงเฮียน หันรถถีบก่อนึกว่าลูกก๋องเฮานี้ตั้งใจ๋เฮียนแต้ ๆ เน๊าะ....................ฮ่า ๆ  คิก คิก ขำก๊าก ขำก๊าก ขำก๊าก
ถึงว่า...เข้าใจ๋แล้วครับ หันเก๊าไม้ตี้โฮงเฮียนนักๆ นึว่าใผปลูกมัน เป๋นจะอี้ลู้น่อ ขำก๊าก ขำก๊าก
prasit homecar a1
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 215

« ตอบ #1072 เมื่อ: เมษายน 08, 2011, 05:35:02 PM »

ลุงงา ยินดีตวยคนตี่คนเฒ้าเปื่อนเก่าป๊ะกั๋น  จะฉลองกันมะใดดีหา ... Grin
กาสะลอง
Hero Member

คะแนน 255

ย่อง

« ตอบ #1073 เมื่อ: เมษายน 08, 2011, 05:40:30 PM »

ของผมตี้ขุ๊ดหลุมปล๋า บ่ใจ้ย้อนติด 0 ติด ร เน้อ ตี่โดนขุดก็เพราะไปโฮงเฮียนขวาย ขวาย1วันขุ๊ด1คิว ขุ๊ดเกือบตึงวันเมาก่านั่งผ่อสาวเลยโดนเหียเกือบกู่วัน

ผมใจ๊วิธีขอความเห็นใจ๋ จากคุณครูครับ วันใดไปโรงเรียนขวาย แต่งเอามือ ฮูดโซ่รถถีบหื้อมือมันเปื้อน น้ำมันขี้โหล้   พอป๊ะคุณครู แป๋ง หน้าสำนึกผิด  เศร้า  ครูคร๊าบบบ รถถีบผมมันบะใค่ดี โซ่มันหลุดตลอดทางเลยคร๊าบบบ  เศร้า   สรุป ว่า รอด  เยี่ยม  เปิ้ลฮ้องว่า หลัวก ตั้งแต่น้อย   คิก คิก คิก คิก คิก คิก
   ลุงดีเกยป๊ะลูกศิษย์ หลัวกจะอี้ผ่อง ก่   คิก คิก คิก คิก คิก คิก
W.WUTTHI
บุคคลทั่วไป
« ตอบ #1074 เมื่อ: เมษายน 08, 2011, 05:42:28 PM »

ยกไปฮอมกับหมูหันเมืองน่านก่อได้เน้อ อ้ายอ๋อง อ้ายเหนก
W.WUTTHI
บุคคลทั่วไป
« ตอบ #1075 เมื่อ: เมษายน 08, 2011, 05:44:42 PM »

ของผมตี้ขุ๊ดหลุมปล๋า บ่ใจ้ย้อนติด 0 ติด ร เน้อ ตี่โดนขุดก็เพราะไปโฮงเฮียนขวาย ขวาย1วันขุ๊ด1คิว ขุ๊ดเกือบตึงวันเมาก่านั่งผ่อสาวเลยโดนเหียเกือบกู่วัน

ผมใจ๊วิธีขอความเห็นใจ๋ จากคุณครูครับ วันใดไปโรงเรียนขวาย แต่งเอามือ ฮูดโซ่รถถีบหื้อมือมันเปื้อน น้ำมันขี้โหล้   พอป๊ะคุณครู แป๋ง หน้าสำนึกผิด  เศร้า  ครูคร๊าบบบ รถถีบผมมันบะใค่ดี โซ่มันหลุดตลอดทางเลยคร๊าบบบ  เศร้า   สรุป ว่า รอด  เยี่ยม  เปิ้ลฮ้องว่า หลัวก ตั้งแต่น้อย   คิก คิก คิก คิก คิก คิก
   ลุงดีเกยป๊ะลูกศิษย์ หลัวกจะอี้ผ่อง ก่   คิก คิก คิก คิก คิก คิก

Cheesy ปะหมั่นครับ ส่วนนักหล๊วกเมื่อหน้อยบ่อดาย................ใหญ่มาเอาตั๋วบ่อไค่รอดครับ ขำก๊าก
กาสะลอง
Hero Member

คะแนน 255

ย่อง

« ตอบ #1076 เมื่อ: เมษายน 08, 2011, 05:45:55 PM »

Cheesy ปะหมั่นครับ ส่วนนักหล๊วกเมื่อหน้อยบ่อดาย................ใหญ่มาเอาตั๋วบ่อไค่รอดครับ ขำก๊าก

มีส่วนน้อย ตี่รอดเนาะ  หลงรัก หลงรัก หลงรัก
W.WUTTHI
บุคคลทั่วไป
« ตอบ #1077 เมื่อ: เมษายน 08, 2011, 05:52:31 PM »

มีส่วนน้อย ตี่รอดเนาะ  หลงรัก หลงรัก หลงรัก

ยิ้มีเลศนัย ต๋ำหมู่นี้ ยังบ่อหันไผเตื้อครับ...........................เอ.....................กาว่าจะเป๋น..............ไผหา นึกบ่อออกครับ ยิ้มีเลศนัย
น้ำปู
Hero Member

คะแนน 273

« ตอบ #1078 เมื่อ: เมษายน 08, 2011, 06:53:52 PM »

ยิ้มีเลศนัย ต๋ำหมู่นี้ ยังบ่อหันไผเตื้อครับ...........................เอ.....................กาว่าจะเป๋น..............ไผหา นึกบ่อออกครับ ยิ้มีเลศนัย

ขำก๊าก ขำก๊ากต๋ามหมู่นี้  ผมก่ยังบ่าหันไผเตื่อครับ ขำก๊าก ขำก๊าก
เขรางค์-รักในหลวง
.........สะบายดี.........
ชาว อวป.
Hero Member

คะแนน 801

« ตอบ #1079 เมื่อ: เมษายน 08, 2011, 09:30:59 PM »

ขำก๊าก ขำก๊ากต๋ามหมู่นี้  ผมก่ยังบ่าหันไผเตื่อครับ ขำก๊าก ขำก๊าก

ผมหันแว้บๆครับ  ยิ้มีเลศนัย ยิ้มีเลศนัย

...ไม้ใหญ่จะยืนต้านแรงช้างสารอยู่ได้   ก็ด้วยรากแข็งแรงที่หยั่งลึกลงในดิน...
หน้า: 1 ... 69 70 71 [72] 73 74 75 ... 127
  พิมพ์