บทเรียนภาษาอีสาน

<< < (475/2646) > >>

GLOCK 45:
เลาว่า น้ำมันเช็ดสนิมแมะอ้าย worth ตั่งแต่เที่ยงฮอดบ่ายเลาพาผมไปนั่งมุดหลังโต๊ะ บ่อนที่เลาเฮ็ดงานแมะ ไปนั่งทาครีมกัน เลาว่า นี่หละบ่อนลี่นอนข่อย....ว่าส้านนนนนนน ;D
......มื่อนั่นถ่าอ้าย worth เอาเรือบินลำซ้ายมือมาน่ำผมคือสิได้นกหลายโตอยู่ดอกเนาะ ผมเป็นคนขับ บักขี่ดื่อผมเป็นคนยิง ;D
ด้วยความเคารพครับ :)

หินเหล็กไฟ:
 ;D ;D เฮ็ดหยังกินกันน้อ  ตีสองจั่งสิไปถ่าแหน่เด้อ เดี๋ยวสิโทรหาดอกมื้ออื่นบ่ได้เฮ็ดเวียกตั้ว  ;D
รับรองบ่คือมื้อกินโค้กถ่าก้อยงัวดอก  ลืมทางไปบ้านบอกแหน่

GLOCK 45:
อ้างจาก: ตุ๊ศักดิ์ ที่ ตุลาคม 27, 2006, 09:14:10 PM

;D ;D เฮ็ดหยังกินกันน้อ ตีสองจั่งสิไปถ่าแหน่เด้อ เดี๋ยวสิโทรหาดอกมื้ออื่นบ่ได้เฮ็ดเวียกตั้ว ;D
รับรองบ่คือมื้อกินโค้กถ่าก้อยงัวดอก ลืมทางไปบ้านบอกแหน่

มื่ออื่นสิไป 101 อ้าย ไปแต่เซ้า จั๊กสิกลับมาฮอดตอนได๋บุ๊ อั่นครีมนั่นแมะ ขัดสนิมจนสีรมดำมันสิออกแล่วแมะ สนิมคือยังอยู่คือเก่ออยู่ หรือว่าผมขัดแฮงโพดบ้อ ;D
ด้วยความเคารพครับ :)

หินเหล็กไฟ:
โอ้ยกะหัวแต่ใซ้พ้อมกันเนาะ จักสิว่าจั่งได๋ ของผมกะฉาบไว้อยู่เฮือนบ่ทันได้เบิ่งจ้อยแหม

lek:
สนิมในใจใครจะขัดออก      มักคนง่ายเว้ยข่อยแค่มายืนเสริฟกะมักแล้ว

นำร่อง

[0] ดัชนีข้อความ

[#] หน้าถัดไป

[*] หน้าที่แล้ว