บทเรียนภาษาอีสาน

<< < (2129/2646) > >>

BIGbanana:
แมนเว่าหยังกันเกาะ บ่จบจักเทียเนาะ พี่ๆ กะดาย

somsakbck:
อ๋อ...พากันเป็นห่วงเถียงนา อ.แหงครับอากล้วย...หว่าง4-5 มื้อที่ผ่านมานั้น ฝนตก ลมแฮง เสาเถียงนา อ.แหงมันเซครับ...กะเลยพากันเป็นห่วง..ย้านบ่มีผู้ซ่อยเลา"ตอก".....(ฮา)

BIGbanana:
อ๋อ กะว่าแมนเว่าเรื่องหยังกัน  แต่ผมคือสิซอยตอกบ่ได่ดอกเด้อครับ อ. แหง เพราะแอวผมบ่ค่อยดีครับ

สหายแป๋ง คนดง:
  ครูแหงมาอ่านพ้อย่านกั้นใจตายหยู่เด้อพี่น้อง ::007::

BIGbanana:
อ้างจาก: สหายแป๋ง  คนดง ที่ มกราคม 25, 2010, 03:49:53 PM

ครูแหงมาอ่านพ้อย่านกั้นใจตายหยู่เด้อพี่น้อง ::007::

เอ่าเป็นหยังครับ  อ๋อหรือที่พี่ๆ เพินว่า อ.แหงสั่นนั่นติครับ

นำร่อง

[0] ดัชนีข้อความ

[#] หน้าถัดไป

[*] หน้าที่แล้ว